Koos Lottega raamatusõbraks

B. G. Forseliuse Seltsi Noortekogu eestvedamisel toimus 1.-6. klassidele projekt „Koos Lottega raamatusõbraks“.

Õpilased lugesid erinevaid raamatuid ja koostasid nende kohta tutvustusi, mida on võimalik uurida II korruse koridoris.

Igast klassist valis žürii koosseisus Mai Seller, Ly Kuningas ja Signe Vahtramäe välja minimaalselt  3 last. Kui see osutus võimatuks, sest oli rohkem toredaid tööd, valiti rohkem. Valiti tööd, mis olid sisukad, põhjalikud, korrektsed ja vastasid etteantud tingimustele.

Nimekirjas on õpilased, kelle tööd välja valiti, iga lapse nime juures on tema loetud ja tutvustatud raamat.

1.b klass

  1. Dayron Sutt
  2. Emily Ruus
  3. Margaret Priilinn

2.a klass

  1. Kristiine Mändmets, Horst „Operatsioon Päikeseloojang“
  2. Lenna Lume, Pervik „Isegi Max ei usu enam“
  3. Johanna Maidla, Swift „Gulliveri seiklused lendaval saarel“

2.b klass

  1. Elenor Anis, „Jack ja oavars“
  2. Rasmus Lember, Vilep „Unenägude kaitsjad“
  3. Gerda Paukson, Raud „Sipsik“

 

3.a klass

  1. Kalle Kask, Eno Raud, „Naksitrallid“
  2. Jako Kohv, J. K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“
  3. Andri Saar, Mira Lobe „Vanaema õunapuu otsas“ ja Piret Raud „Mina, emme ja meie igasugused sõbrad“
  4. Gert Marten Sööt, Edgar Valter „Kuidas õppida vaatama?“

3.b klass

  1. Keith Kaljula, Saksatamm „Postiljon ja kanad“
  2. Martha Pärn, Saksatamm „Tädi hakkab tuuleloheks“
  3. Aleksandra Vaarik, Egner „Sööbik ja Pisik“
  4. Ketlin, Vainola, „Kelli hakkab piraadiks“

4.a klass

  1. Oskar Kingissepp, Eno Raud „Naksitrallid“, 1. raamat
  2. Romet Kartau, Ilmar Tomusk, „Kriminaalne suvevaheaeg“
  3. Grete Lume, Grigori Oster „Õuduste kool“
  4. Carl-Luis Õigus, Ilmar Tomusk „Kriminaalsed viineripirukad“
  5. Bianca Vaarik, Tiina Männapsoo „Lemmiklooma teine elu“
  6. Oskar Oks, Mika Keränen, „Varastatud oranž jalgratas“

5.a klass

  1. Leeke Lind, Rowling, „Harry Potter ja tarkade kivi“
  2. Tanor Talts, Mazetti „Peletispaat ja must daam“
  3. Aaron Pernits, Kivirähk „Tont ja Facebook“

5.b klass

  1. Tauri Lensment, Kivirähk „Tont ja Facebook“
  2. Liisbeth Vunk, Lindgren „Röövlitütar Ronja“
  3. Markus Linkmann, Egner „Sööbik ja Pisik“

6.a klass

  1. Dagne Oriehov, Lena Lilleste „Köhi pappi või muidu“
  2. Maria Vilinurm, Kerstin Thorvall, „Isa aseaine“
  3. Anette Einmann, K. Rowling „Harry Potter“
  4. Kärt Mia Kingla, K. Rowling „Harry Potter“

6.b klass

  1. Annabel Sarikas, „Videvik“
  2. Lauren Lensment, „Mondrago iseäralik draakon“
  3. Charli Mihhalaki, Helga Nõu „Ruuduline röövel“

Riiulile olid asetatud erinevate klasside õpilaste mahukamad, kahepoolsed tööd, mida ei saanud seinale panna.